Warsztaty Fotograficzne


Niesamowicie zaangażowana grupa młodych i kreatywnych mężczyzn z różnych krajów bierze udział w miesięcznych warsztatach fotograficznych na Lesvos. Narzędziem są smartfony, a cel projektu to zwiększenie dostępu do narzędzie audiowizualnych i szkolenie w ich zakresie. Wszystko przygotowała Rough Cut Media, organizacja pozarządowa z Filadelfii.


W kontekście kryzysu uchodźczego, młodzi samotni mężczyźni znajdują się na samym dole listy priorytetów. Są oni również podmiotem kampanii strachu przetaczających się przez europejskie media. W rezultacie, nastolatkowie i samotni mężczyźni pozostają długie miesiące w obozach w Grecji i na Bałkanach. Jedno spojrzenie na obóz Moria na Lesvos, który stał się ich przymusowym domem, i nikogo nie dziwi, dlaczego miejsce to nazywają więzieniem.

Screen Shot 2017-07-23 at 4.29.21 PM.png

Pomimo pogarszających się warunków, w jakich żyją, niemal każdego dnia nasi uczniowie idą piechotą półtorej godziny w greckim upalnym słońcu do One Happy Family Community Center (@OHFLesvos).

Mogą tu uczyć się języków oraz kreacji audiowizualnych z Rough Cut Media aby zdobyć i rozwinąć kompetencje potrzebne i cenione we współczesnym świecie. 

DSC_0113.JPG